Mat Klinik Whatsapp İletişim

Glutatyon Tedavisi

Glutatyon Tedavisi

Glutatyon Tedavisi

Glutatyon, insan vücuduna zarar veren toksik maddeleri ve oksidanları yok ederek bağışıklık sistemini kuvvetlendiren güçlü bir antioksidandır. Hastalıklardan korunmak ve sağlıklı bir yaşam sürmek için gerekli olan antioksidanlardan biri olan glutatyon; sistein, glisin ve glutamin amino asitlerinden oluşmaktadır.


Glutatyonu oluşturan ve vücudu hastalıklardan koruyan bu amino asitler; kalp-damar hastalıkları, yaşlanma, bunama (demans), kanser gibi kronik rahatsızlıkların önlenmesinde önemlidir. İçerisinde bulunan sistein, glisin ve glutamin sayesinde oldukça güçlü bir antioksidan olan glutatyon, vücuttan ağır metalleri, serbest radikalleri ve toksik olan maddeleri uzaklaştırır.

 

Glutatyon, insan vücudunda doğal olarak üretilir ve en çok beyin hücreleri ve karaciğer de etkisini gösterir. Glutatyonun vücuttaki üretimi de yaşlanmaya bağlı olarak azalır. ilaç alımı, iyi beslenememe, sigara ve alkol ile zaman geçtikçe azalır. Bu sebeplerden dolayı glutatyonun dışarıdan takviye şeklinde alınması gereklidir.

 

Damardan glutatyon tedavisi, günümüzde oldukça yaygın olarak kullanılan etkili bir yöntemdir. Glutatyon seviyesini artırmanın ve vücutta aktif kullanılmasını sağlamanın etkili bir yolu damardan glutatyon almaktır.

Bağışıklık ve Cilt Dostu Glutatyon Faydaları

Bağışıklık sistemini güçlendirir ve korur.

Cildin yenilenmesini ve parlaklık kazanmasını sağlar.

Hücrelerin korunması ve yenilenmesinde önemli rol oynar; yaşlanma karşıtı özelliği vardır.

Vücutta birikmiş olan ağır metalleri temizlemeye yardımcı olur.

Sigara ve alkol kullanımının uzun vadede vücutta yarattığı olumsuzlukları önlemeye yardımcı olur.

Yaşlanmanın uzun süreli etkilerinden korur ve hastalıkları önler.

Eklem ve kas ağrılarının etkilerini azaltır.

Vücut enerjisini artırır.

Uyku kalitesini artırır.

Kasların kuvvet ve dayanıklılığını artırır.

Metabolizmayı kas kütlesinin artırılmasına yönlendirir.

Yaşlı kişilerdeki insülin direncini azaltır.

Parkinson hastalığının belirtilerini en aza indirger.

Cildin beyazlamasına ve genç görünmesine yardımcı olur.

Alzheimer hastalığı tedavisinde kullanılır.

Karaciğer yenilenmesini hızlandırır.

Yaşı ilerlemiş olan kişilerde insülin direncini önler.

 

Glutatyon Nasıl Uygulanır?

Damar yolu ile serum içerisinde verilen glutatyon bu sayede kana hemen karışarak vücuttaki serbest radikaller ile savaşmaya başlar. Etkinliği hemen başlar.

Glutatyon Tedavisi Kaç Seans Olmalı?

Haftada 1 seans olmak üzere toplam 5 seans süren bir glutatyon takviyesi yapılır. Seanslar yaklaşık 15-30 dk arasında değişir. Yapılan glutatyon tedavisi sonrası hasta günlük yaşamına devam edebilir. Kişinin ve uzmanın önerisine bağlı olarak da bu tedavi şekli yılda 2 kez olmak üzere tekrarlanabilir.

Glutatyon Tedavisinin Yan Etkisi Var Mıdır?

Glutatyon tedavisinin herhangi bir yan etkisi bulunmamaktadır. Glutatyon, her insanın vücudunda bulunan bir bileşendir ve glutatyon tedavisi de bu bileşenlerin seviyelerini artırmak için yapılmaktadır. Bu yüzden de zaten vücutta bulunan bir bileşen olduğu için herhangi bir yan etkisi bulunmamaktadır.


Ankara Keçiören Glutatyon Tedavisi kliniğimizde uzman kadro ile uygulanmaktadır. Glutatyon fiyat Ankara bilgisi için iletişime geçebilirsiniz. Glutatyon tedavisi Fiyat 2022 klinik ve hekime göre değişkenlik göstermektedir. Glutatyon tedavisi Ankara için Kliniğimizi ziyaret edebilirsiniz